Valmimas on Eesti uus tööstuspoliitka aastani 2025, mida majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo tutvustas valitsuskabinetile. Tööstuspoliitika eesmärk on koos ettevõtjate ja erialaliitudega sõnastada ootused riigile.
- Minister Tiit Riisalo Foto: Liis Treimann
Minister Tiit Riisalo sõnul on Eesti tööstus end läbi erinevate kriiside näidanud väga kiire kohanejana. Sellegipoolest on sisendhindade tõus, raskused toorme kättesaamisel ning nõudluse vähenemine välisturgudel mõjutanud meie tööstusettevõtete konkurentsivõimet. „Nii tänasest majandusolukorrast ja kiirest tehnoloogia arengust tingituna, aga ka keskkonnast tulenevad väljakutsed nõuavad nii riigi kui ettevõtjate poolt jõulisemat koostegutsemist. Kui me soovime rahvusvahelises konkurentsis püsida ja tõsta oma tööjõu tootlikkuse 110 protsendile Euroopa Liidu keskmisest, on vaja rohkem ühist jõupingutust ja fokusseeritust tegevustes. Jätkates sama tööriistakastiga ja sama pingutusega me oma majanduses märkimisväärset kvaliteedihüpet ei saavuta,“ märkis Riisalo.
Seotud lood
Tööstus on majanduse vundamendi nurgakivi ning tööstuseta meie majandus ja riik hakkama ei saa, tõdes värske majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo eile toimunud tööstuskonverentsil Industry 5.0.
Eesti Tööandjate keskliit sõnastas oma ootused uuele valitsusele kümnes valdkonnas. Prioriteetsena tuuakse välja haridusreformid, lisavahendeid tuleks tööandjate hinnangul suunata eelkõige reaalainete õpetamisse.
Äripäev pani 20. veebruaril erakondade juhid otsesaates mikrofoni ette ja nõudis vastuseid, kuhu ja kuidas nad Eesti majandust tüürida plaanivad. Oma küsimuse esitas ka teemaveeb Tööstusuudised.ee.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.