Enam kui pool ehk 60% Eesti elanikest on tuumaenergia võimaliku kasutuselevõtu suhtes positiivselt meelestatud, selgus aprillis läbi viidud uuringust.

- Eestisse tuumajaama rajada plaanib Fermi Energia. Pildil visioon nende plaanitavast GE Hitachi tuumajaamast. Foto: Ge-Hitachi
Tuumaenergia töörühma juhi, Keskkonnaministeeriumi kantsleri Meelis Mündi sõnul pole Eesti veel öelnud tuumaenergiale ei ega jaa. „Pärast tuumaenergia töörühma lõpparuande valmimist teeb riigikogu ilmselt järgmisel aastal otsuse, kas tuumaenergia võiks olla Eesti jaoks lahendus energiatootmiseks,“ selgitas ta. „Avalikkuse suhtumine mängib otsustamisel kindlasti olulist rolli.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi maagaasi hind on viimase kahe aasta kõige madalam ja elektri hind on samuti tulnud alla 10 sendi kilovatt-tunni kohta, siis ometi viitavad kõik märgid, et energiakriisi ei saa kuulutada kohe lõppenuks, hoiatab Eesti Energia.
Tuumaenergia töörühm tutvustas täna ruumianalüüsi, mis toob erinevate stsenaariumite ja kriteeriumite põhjal välja piirkonnad Eestis, kuhu on põhimõtteliselt võimalik tulevikus tuumaelektrijaam rajada. Töö käigus läbiviidud sotsiaalmajandusliku analüüsi tulemusena leiti, et tuumajaama rajamine omab tõenäoliselt tugevaimat regionaalset positiivset mõju neljas piirkonnas.
Tuumaenergia töörühm (TET) tutvustas Riigikogu majanduskomisjonile tuumaenergia kasutuselevõtu võimaluste vahearuannet.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.