Toidu ja toidulisandite tootja võib oma toodete kohta levitada ainult õigusaktidega lubatud toitumis- ja tervisealaseid väiteid. Näiteks musta pässiku tõmmise tervistavat toimet rõhutada ei tohi.
Must pässik kasvab nii kasel kui myustal lepal. Viimastel aastatel on see seen muutunud Eestis väga populaarseks ja musta pässiku tõmmist toovad turule mitmed tootjad. Foto: Ahto Täpsi/EMU
Eesti väiketootjate toodete sortimendis on üsna palju toidutooteid ja toidulisandeid, mille kohta tootja tahaks välja tuua mõne võite toote tervist mõjutava toime kohta. Selliste väidete esitamine on aga rangelt reguleeritud ning reeglite vastu eksimine võib endaga kaasa tuua karistuse. Toidu kohta eitava teabe reguleerimist selgitab lähemalt Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna nõunik Tiiu Rand.
Maaülikooli teadlaste eestvõttel läbi viidud värske uuring näitab, et lepapuudel parasiteeriv must pässik oma omadustelt võrreldav kasel kasvava seenega.
Eesti rohe-ettevõte Chaga muutis nime ja on tänasest Shroomwell. Ettevõtte suunab suuremat tähelepanu välisturgudele ja pürib roheinnovatsiooni globaalseks liidriks.
Soome konkurendid hakkasid kauplusekettide ostujuhte survestama, öeldes, et Eestist värske toidu toomine pole legaalne, ning toll pani meie auto parklasse ja kogu toit riknes, meenutas Lunden Foodi arendusdirektor Vambola Moores seika minevikust, mille lahendamiseks tuli abi küsida isegi Euroopa Liidult.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.