• 03.01.23, 09:19

Piirangud puidu kasutamisele energia tootmiseks seavad löögi alla erametsade hooldamise

Eesti Erametsaliidu hinnangul paneb Euroopa Parlamendi plaan seada piiranguid esmase puidulise biomassi kasutamisele ohtu erametsaomanike motivatsiooni oma metsades hooldusraieid teha ning seeläbi tervemaid ja tugevamaid metsi kasvatada.
Hooldusraietest tekib hulgaliselt puitu, mida saaks kasutada energia tootmiseks. Euroopa Parlamendi kavandatav direktiiv võib aga sellise puidu kasutamise katlamajades lõpetada.
  • Hooldusraietest tekib hulgaliselt puitu, mida saaks kasutada energia tootmiseks. Euroopa Parlamendi kavandatav direktiiv võib aga sellise puidu kasutamise katlamajades lõpetada. Foto: Toomas Kelt
Direktiiviga plaanitakse luua mitmeid piiranguid puidu kasutamisele energeetikas. Direktiiv määratleb suurema osa metsast saadavast puidust esmaseks puiduliseks biomassiks (primary woody biomass). Europarlamendi ettepaneku kohaselt ei tohiks sellisest toorainest toodetud energiat tulevikus lugeda taastuvaks energiaks.

Seotud lood

Uudised
  • 28.12.22, 12:07
Katlamajad peavad tõestama põletatava biomassi päritolu
Juba mõne päeva pärast, 1. jaanuaril, jõustub Euroopa Liidus nõue, et katlamajades kasutatav biomass peab olema varutud säästlikult ja seda peab olema võimalik ka tõendada. Täpsed juhised tõendamiseks on aga siiani puudu.
Uudised
  • 14.09.22, 15:47
Euroopa Parlament: raiejäätmed ja oksad ei ole taastuvenergia
Euroopa Parlament kiitis heaks oma seisukoha taastuvenergia direktiivi osas. Selle kohaselt ei tohi lugeda suurt osa puidutoodetest taastuvaks energiaallikaks.
Uudised
  • 14.09.22, 08:44
Hakkepuidu lugemine taastuvenergiaks võib lõppeda
Tänane hääletus Euroopa Parlamendis võib tõsta Eestis kaugkütte hindu. Kui Euroopa Liit määratleb näiteks hakkepuidu taastumatuks kütuseks, peaksid katlamajad selle kasutamise eest ostma kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele