Tööjõurendiga tegeleva Hansavest Rentali juht Janek Sirg ja Finesta juht Heikki Mäki tõdevad, et puidutööstus on hetkel kõige rohkem raskustes, kuid teistes tööstusharudes on jätkuvalt renditöötajaid vaja.
- Finesta juht Heikki Mäki ja Hansavesti juht Janek Sirg. Foto: Raul Mee ja Hansavest
Tööjõurendiga tegeleva Hansavest Rentali juht Janek Sirg ütles Tööstusuudistele, et hetkel on üldine olukord tööjõurendi turul stabiilne. „Töötajad, kes on püsinud vanal ametikohal, on tööl, aga kui keegi soovib lahkuda, siis üldjuhul tundub, et seda ametikoha pigem uue inimesega ei täideta,“ märkis Sirg.
Seotud lood
Finesta tegevjuht Heikki Mäki kinnitab, et ühest küljest jätab sõda majandusele ja sellega kaasnevalt ka tööjõuturule kindlasti jälje. “Teisest küljest ei ole me ligilähedalgi olukorrale, kus oleks ukrainlaste tõttu kohe töökohad otsa saamas,” lisas ta käesoleva aasta I kvartali tööjõuturu suundi iseloomustades.
Miks me paneme siia saabunud sõjapõgenikud olukorda, kus nad peavad hakkama seadust rikkuma ja kus on suur oht, et neid hakatakse ära kasutama, küsib tööjõurendi ekspert ja tööjõurendi ettevõtte Finesta juht Heikki Mäki avalikus pöördumises siseminister Kristian Jaani ning politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri poole.
Tehnoloogilise arenguga seotud muutused tööstusettevõttes võivad "lõhkuda" ka tehase töötajate tervist. Kuidas teha muutusi nii, et me ei kurnaks oma inimeste tervist? Kuidas tegeleda probleemiga, millesse paljud juhid uppuma kipuvad? Kuidas võtta maha hirm tööstusrobotite ees ja kuidas hoida oma inimesi?
Robotiseerimisest ei pääse lähitulevikus ükski tööstusettevõte! Vähemalt suuremad, masstoodangule keskendunud ettevõtted. Aga kuidas võtta töötajatelt maha hirm digitaliseerimise ja automatiseerimise eest?
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.