Nädalavahetusel toimunud Garage48 Future of Wood 2022 arendusüritusel otsiti uudseid puidu kasutamise lahendusi, mida saaks rakendada ka Ukraina sõjajärgsel ülesehitamisel. Võidu viis koju tiim 1+X, kes arendavad Ukraina sõjas vanemad kaotanud lastele uut kodu. See tugineb modulaarsel põhupaneelidest süsteemil ning on kasutatav võrguühendusteta.
- Võitjatiim 1+X arendab lihtsalt ehitatavat kodu. Foto: Silver Gutmann
Möödunud nädalavahetusel kogunes Tallinnas 160 arhitektuuri ja puidu töötlemise tudengit ja eksperti, et prototüüpida lahendusi Ukraina ülesehitamise toetamiseks. Garage48, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Teadusagentuuri ning TSENTER Kompetentsikeskuse kaaskorraldamisel toimus arhitektuuri, puidutöötlemise ja metsanduse valdkondadele suunatud arendusnädalavahetus juba kuuendat korda. Garage48 Future of Wood 2022 fookuses olid kerg-, moodul- ja ringhoonete projekteerimis- ja tootmistehnoloogiad, väheväärtusliku biomassi väärindamine ning uudsed puidutooted.
Seotud lood
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub kõiki tööstus- ja IT-ettevõtjaid 21.-23. jaanuaril toimuvale arendusmaratonile „Tööstushäkk“. Seekord keskendutakse digitaliseerimisele ning eesmärk on kolme päeva jooksul leida innovatiivseid lahendusi tööstusettevõtete äritegevuse laiendamiseks ning tulude suurendamiseks.
20. veebruaril saavad Ida-Virumaal kokku piirkonna tööstus- ja IT-sektor, et Garaaž48 juhendamisel leida võimalikke IT-lahendusi ettevõtete probleemidele.