Raul Kirjanen: Fibenoli tehast ilmselt Eestisse ei tule
Aasta töösturi nominent, Graanul Investi juht Raul Kirjanen tunneb, et Eesti valitsus on jätnud tööstuste probleemid tähelepanuta. Seepärast võib ka arendatav puidukeemiatehas kerkida hoopiski mõnda naaberriiki.
Fibenoli katsetehas kerkib küll Imaverre, kuid suurem tootmisüksus ilmselt Eestisse ei tule. Foto: Tarmo Haud/Fibenol
Lisaks pelletitootmisele Graanul Investis tegeleb Kirjanen ka puidukeemia arendamisega firma Fibenol kaudu. Imaverre on kerkimas Fibenoli katsetehas, kus toodetakse puidust uue põlvkonna suhkruid ja ligniini.
Meie puidusektor on võrreldes teiste riikidega halvemasse olukorda seatud, hindab olukorda Aasta töösturi nominent, Graanul Investi juht Raul Kirjanen. Kui lähinaabrite juures toetab riik tööstusi energiatoetusega, siis meie tööstused peavad ise hakkama saama.
Graanul Investi rajanud Eesti ettevõtjad, kelle seas on ka suurettevõtja Raul Kirjanen, peaksid järgmise aasta lõpuks jõudma otsuseni, kas hakata ehitama Fibenoli biotööstuskompleksi. Soomlaste UPM-Kymmene sarnase projekti investeeringumaht Saksamaal on näiteks 750 miljonit eurot, võrdles Fibenoli juht Peep Pitk.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.