Sel aastal täie hooga käima läinud ettevõtete ja teadlaste koostööpäevade sarja neljas sündmus keskendus puidule ja selle väärindamisele. Koostööformaadis, kus lõviosa päevast on mõeldud teadlaste ja ettevõtjate omavahelise koostöö suurendamiseks, näevad kasu mõlemad.

- Puiduga tegelevate ettevõtjate ja teadlaste koostööpäev Tartus. Foto: Eesti Teadusagentuur
„Kohtumine näitas, et tegelikult on ettevõtete käeulatuses väga palju ajujõudu ehk teadlasi, keda oli siin koos üle 40,“ kirjeldas koostööpäeval osalenud Euroopa juhtiva saunade tootja Auroom OÜ kvaliteedi- ja arendusjuht Martin Salumaa. Koostööpäeva käigus selgus, et ka Auroomi väljakutsetele on teaduslik lahendus olemas. “Ja lähemal, kui arvasime,” lisas Salumaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kraanajuht või traktorist ei istu tulevikus enam masina rooli, vaid saab seda juhtida kaugelt – piltlikult öeldes kas või kodust kohvitassi tagant. Üllatav ei ole ka olukord, kus kraana töötab Ida-Virumaal, kuid selle juht „tõmbab kangi“ hoopis Hiiumaal.
Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste loodud lahendus võimaldab raskesti lagunevaid saasteaineid eemaldada nii veest kui ka õhust senisest oluliselt efektiivsemalt, kuid uue tehnoloogia rakendamine sõltub paraku nii rahast kui ka riigi ja erasektori huvist.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.