• 02.11.22, 11:50

Tööstusettevõtetele avanes võimalus oma konkurentsivõimet suurendada

Tehisintellekti ja robootikakeskuse AIRE avas tööstusettevõttetut ideede vooru. Kandideerima on oodatud ettevõtted, kellel on mõni idee või kitsaskoht, mida saab lahendada tehisintellekti või robottehnoloogia abil või on vaja tööprotsesse muuta efektiivsemaks, aga turul puudub valmislahendus. Ühte projekti rahastatakse kuni 50 tuhande euro ulatuses.
Levinud lahendus konkurentsivõime tõstmiseks on toomistegevuse robotiseerimine. Pildil tööstusrobot Tiksoja Metsagrupi tehases.
  • Levinud lahendus konkurentsivõime tõstmiseks on toomistegevuse robotiseerimine. Pildil tööstusrobot Tiksoja Metsagrupi tehases. Foto: Toomas Kelt
Tehisintellekti ja robootikakeskus AIRE ootab tehnikaülikooli teadlasi ja Eesti tööstusettevõtteid esitama ideid täna avanenud ideede vooru. Oodatud on ideed koostööprojektideks, mida saab lahendada tehisintellekti või robottehnoloogia abil. Samuti võib olla ettevõttel vajadus muuta tööprotsesse efektiivsemaks, aga turul puudub valmislahendus.

Seotud lood

Uudised
  • 13.06.22, 14:17
Eesti sai tööstusettevõtete digihüppe toetamiseks 6 miljonit eurot
Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE kolmeaastane projekt, mis aitab Eesti ettevõtetel tõusta uuele digitasemele, sai juuni algul Euroopa Komisjoni heakskiidu. See tähendab kolmeks aastaks 6 miljoni eurost rahasüsti, millest pool tuleb Euroopast ja pool Eestist.
Uudised
  • 13.06.22, 08:52
Metallitööstus pani tehisintellekti seadmetest rikkeid otsima
Tallinna Tehnikaülikooli energeetika- ja IT-teadlased ning metallitööstuse insenerid osaühingust Pentamet on pannud tehisintellekti otsima rikkeid, et vähendada tootmiskulusid.
Uudised
  • 21.04.22, 15:41
Tarmeko Spooni tootmisjuht Jaan Kraav: investeering tehisintellekti oli õige otsus
„Võrreldes inimese tööga tagab tehisintellekt (AI) ühtlasema kvaliteedi. Robotid on head just töölõikudes, kus tegemist on rutiinse tööga,“ selgitab ASi Tarmeko Spoon tootmisjuht Jaan Kraav. AI positiivset mõju võib näha nii silmaga kui ka arvudes.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele