• 29.07.22, 08:58

5G tehnoloogiaga hakatakse tõstma puidutööstuse efektiivsust

Tallinna Tehnikaülikooli juhtimisel toimub Horizon Europe innovatsiooniprojekt 5G-TIMBER, mis kiirendab 5G mobiilside, digitehnoloogiate ja tehisintellekti rakendamist puidutööstuse valdkonnas tegutsevates keskmistes ja väikeettevõtetes. Eestist löövad projektis kaasa moodulmajade tootja Harmet OÜ ja masinaehitusettevõte Hekotek AS.
Harmet on üks Eesti edukamaid majatootjaid.
  • Harmet on üks Eesti edukamaid majatootjaid. Foto: Raul Mee
5G mobiilsidetehnoloogiate rakendamine toob märkimisväärset kasu Euroopa tööstussektorile. Siiski on 5G ja selle abil realiseeritavate infotehnoloogiliste lahenduste nagu andmete hajus- ja servtöötluse, lokaalse tehisintellekti rakendamine väike ja keskmise suurusega ettevõtetes pigem haruldane. Olulisteks takistuseks on märkimisväärsed kulud investeeringutele, tehnoloogilised riskid ja varasemate praktikate vähesus. Samas on väikeseerias masina- või puidutööstuse ning puitmajaehituse puhul probleemideks tootmise efektiivsus, jätkusuutlikkus ning tekkivate jäätmete maht.

Seotud lood

Uudised
  • 05.07.22, 13:34
Eraettevõtete ja ülikoolide konsortsium asub arendama elektriautode laadimise infrastruktuuri
Nutika energiajuhtimise ettevõte Eaton osaleb võtmepartnerina üle-Euroopalises uurimis- ja innovatsiooniprojektis, et luua vajalikud tehnoloogiad ja ärimudelid elektrisõidukite laadimise infrastruktuuri arendamiseks. Pea 10 miljoni euro suurune projekt kestab neli aastat ja hõlmab kogu elektriautode laadimise ahelat.
Uudised
  • 13.06.22, 13:59
Puitmajaliit tänas sektori arengusse panustajaid
Eesti Puitmajaliidul on traditsioon tõsta esile isikuid või organisatsioone, kes on andnud olulise panuse Eesti puitmajasektori arengusse.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele