RMK teadusnõukogu valis välja kaks projekti, toetamaks kolme aasta jooksul Eesti teadlaste uurimistöid.
- Tiheda pillirootaimestikuga tehismärgala/puhastuslodulodu suudab efektiivselt kinni püüda nii pinnasosakesi kui ka toitaineid. Teadlased hakkavad RMK toel uurima, milline vee kaitsmiseks kasutusele võetud abinõu säästab keskkonda kõige tõhusamalt. Foto: Kuno Kasak/RMK
Ühe toetust saava projekti käigus selgitatakse välja, kuidas maksimeerida kasvuhoonegaaside sidumist jääksoode taastamisel, teisega tehakse kindlaks, kuidas mõjutavad kuivenduskraavide rekonstrueerimistööd kõdusoometsades veekvaliteeti. Samuti uuritakse, milline vee kaitsmiseks kasutusele võetud abinõu säästab keskkonda kõige tõhusamalt.
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.