2017. aastal Tartus asutatud tööstuse idufirma Fractory allkirjastas esimese Baltikumi ettevõttena lepingu kapitalilaenuks Ühendkuningriigi investori Kreos Capitaliga.
Idufirma tegevjuhi Martin Varese (keskel) sõnul on tehing märgiks senisest edukast äritegevusest. Foto: Fractory
“Eelmisel aastal tugeva A-seeria kaasamine andis meile vajalikud tööriistad, et tugevdada meie positsiooni järjest tiheneva konkurentsiga turul. Nüüd jätkame sellega – Kreose toel saame oma platvormi viia veel rohkemate ettevõteteni rohkematel turgudel," kommenteeris Fractory kaasasutaja ja tegevjuht Martin Vares.
Meie muidu eesrindlikul digiriigil on võrreldes nii Leedu kui ka Skandinaavia riikidega märgatav mahajäämus tööstuse ekspordis. Ekspordi edendamine algab mõtteviisi muutusest – aitab stagnatsioonist, pihta saab hakata väga väikestest asjadest, kirjutab mullu aasta nooreks ettevõtjaks valitud tööstusidu Fractory kaasasutaja Martin Vares.
Paljud tööstusettevõtted võimaldavad vaimse tervise turgutamiseks oma töötajatele aina enam tasuta psühholoogide visiite, paistab silma Tööstusuudiste küsitlusest, kus oma vaimse tervise toetamise meetodeid tutvustavad kokku seitse ettevõtet. Näiteks Saku Õlletehase kontsernis on töötajale pakutud võimalust ka ajutiselt töölt eemal olla.
Kas ja kuidas oleks võimalik asendada Venemaa ja Ukraina terasetoodangut ning milline on lühi- ja pikaajaline prognoos teraseturul, tuleb arutlusele Äripäeva raadiosaates, mis keskendub toormekriisile terasetööstuses ning ettevõtte juhtimisele kriisi ajal.
Eesti tööstusidu Fractory siseneb 125 miljardi dollari suurusele USA tööstusturule ja värbas seal ka tippjuhi. See on Fractory jaoks esimene turg, kus ees on ootamas sarnast teenust pakkuvad suured konkurendid.