„Ausalt öeldes me täna veel ei tea, kuidas me aasta lõpuks nulli tuleme,“ ütles Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane eelarve kohta. Nad pole sugugi ainuke kutsekool, kes energiahindade tõusu tõttu igati kokku hoiab ja suuri kulutusi edasi lükkab.

- Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane märkis, et loodavad lahendusena lisarahastust haridus- ja teadusministeeriumilt. Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix
Kuklane rääkis, et energiahindade tõus ja seadusejärgne palgatõus on oluliselt mõjutanud kooli toimetulekut. Tõusid ju nii miinimumpalgad kui ka õpetajate töötasu. Kuigi palgatõus sai eelarvesse planeeritud, siis ei suurenenud direktori sõnul eelarve number varasema aastaga võrreldes. „Praegu on eelarve defitsiidis. Hoolimata sellest, et me vähendame töötajaskonda ja jätame ära kõikvõimalikud edasilükatavad ja välditavad kulud,“ lausus ta.
Kuklane rääkis, et praegu proovivad nad teha ikka nii, et õppekvaliteedi standardid alla ei läheks – praktilised tööd toimuksid, vahendid ja materjalid oleksid olemas. Ta lisas, et loomulikult peavad olema olemas ka õpetajad, kes on koolitatud. Kuid koondatakse tugistruktuuri ning tühjaks jäävatele kohtadele uusi inimesi ei otsita. „Muidugi tugimeeskonnale paneb see väga suure koormuse,“ lausus ta ja lisas, et inimesed töötavad võimete piiril.
Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktori asetäitja finants- ja haldusalal Elve Lääts rääkis, et nende enrgiarved on võrreldes eelmise aastaga 30–40% kasvanud. Lisaks elektri- ja küttearvete tõusule kerkisid ka Pärnumaal prügihinnad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.