Aruandes World Robot Report 2021 märgitakse, et tööstusrobotite kasutamine jätkab kiiret kasvu terves maailmas ja nii jõudis robotite globaalne tihedus töötlevas tööstuses mullu 126 robotini 10 000 töötaja kohta. See on pea viis korda rohkem kui 2015. aastal, mil tehastes üle maailma oli käigus keskmiselt 66 robotit 10 000 töötaja kohta, märkis Rahvusvaheline Robootikaföderatsioon (IFR) pressiteates.
Orkla gruppi kuuluv Põltsamaa Felix teatas äsja, et pakkimisrobotite Roberti ja Roberta kõrval on tööd alustanud ka kolmas robot Robotiina, kelle ülesandeks saab valmistoidu pakkimine. Tehase juhi Indrek Grossthali sõnul tehti uue roboti puhul kolm põhimõttelist muudatust.
Robotite paigaldamine tehastesse on vähem kui kümne aastaga (2010-2019) enam kui kolmekordistunud, teatas Rahvusvaheline Robootikaföderatsioon IFR ja tõi välja selle aasta viis olulist trendi robotiseerimises.
Oma tehases uut logistikarobotit nimega Boxbot testiv toiduainetööstus Kulinaaria OÜ loodab uuele "töötajale" peagi päris ameti kätte anda. Praegu on siiski veel vaja robotit testida ja tootmistarkvaraga liidestada. "Mis seal salata, praegu on ikkagi ka veel hinnaküsimus," märgib Kulinaaria juht Andres Heinver.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.