Täna avaldatud WindEurope statistika kohaselt oli 2017. aasta Euroopa meretuuleenergiale rekordaasta – installeeritud koguvõimsus kasvas aastaga 25% võrra. Euroopas on seega tänaseks meretuuleparkide tootmisvõimsus 15,8 GW, millest mullu lisandunud osa oli 3,1 GW.
- Tuulikud. Foto: Meeli Küttim
Enamik 13 uuest meretuulepargist valmis Suurbritannia ja Saksamaa vetes, kuid esimest korda ajaloos teatas ka Soome kahe meretuulepargi valmimisest, teatas Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon.
Euroopas töötab nüüd 11 riigis üle 4000 meretuuliku. Uute meretuulikute keskmine võimsus on 5,9 MW, mis on võrreldes 2016 aastaga 23% rohkem. Ka meretuuleparkide suurused on kasvanud. Mullu rajatud meretuuleparkide keskmine suurus on 493 MW, mis on 34% võrra rohkem kui aasta varem.
Hetkel on ehituses 11 meretuuleparki, mis valmides suurendavad meretuuleenergia koguvõimsust Euroopas 2,9 GW võrra. Selle kümnendi lõpuks kasvab meretuuleenergia koguvõimsus 25 GW-ni ning on kontsentreeritud väheste riikide peale: 98% meretuuleparkidest asub Suurbritannias, Saksamaal, Taanis, Hollandis ja Belgias.
Raportiga saate tutvuda
SIIN.
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.