• 10.07.17, 19:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kalastustarvete firma Rapala Eesti kasvab jõuliselt

Kalastustarbeid tootev Rapala Eesti kasvatas müügitulu ning kasumit.
Kalastustarvete firma Rapala Eesti kasvab jõuliselt
  • Foto: Pixabay
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kalastustarvete tootmisega tegeleva Rapala Eesti ASi müügitulu kasvas 2016. aastal 6 protsenti, 6,82 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ärikasum suurenes 44 855 euro võrra, 756 675 euroni.
Keskmiselt töötas firmas 169 inimest, 2015. aastaga võrreldes langes see näitaja 46 võrra. Käive töötaja kohta suurenes 35 protsenti, 403 328 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 5 protsenti, 755 euroni.
Rapala Eesti ASi põhitegevusaladeks on lantide ja tirkude valmistamine. Töötlemisteenust osutatakse emafirmale, kusjuures toorikud tuuakse töötlemiseks Eestisse. Eestist saadetakse tooteid rohkem kui 150 riiki, selgub aruandest.
„Rapala Eesti ASi tellimuste maht kasvab ja seoses sellega palgatakse juurde uusi töötajaid, et täita emafirma tellimused õigeaegselt ja kvaliteetselt,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „Kogu toodang läheb välisriikidesse, muutused kohalikul turul ei mõjuta oluliselt ettevõtte majandustegevust.“
Rapala Eesti emafirma on Soome ettevõte Rapala VMC OYJ. Eelmisel aastal firmast dividende ei võetud. 2015. aastal võeti Eesti tütarfirmast aga 15,01 miljonit eurot dividende.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele