Kui ei areneks, oleks meie piimatootjatel veelgi raskem - nii arvab Valio Eesti ASi juht Maido Solovjov. Ära ei tasu unustada ka pidevat tootearendust ja turundust, selleks on aga vaja investeerida tööjõudu ja seadmetesse.

- Valio Laeva tehas areneb edasi vaatamata piimanduskriisile. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Tartu külje all Laeva külas paiknevas Valio Laeva Meiereis valmistatakse värskeid piimatooteid nagu piim, keefir, jogurtid, kohupiim, kodujuust ja kohupiimadesserdid, seda kõike vaid kodumaisest piimast. "Sortimendis on meil 270 SKUd. Laeva Meierei annab tööd rohkem kui 200le inimesele, tänavu on veel lisandunud 40 uut töötajat. Laeva Meiereis kasutatav toorpiim tarnitakse suurel määral Järvamaa ja Tartumaa farmidest, samuti aga teistest suurfarmidest üle Eesti, näiteks tuleb piim ka hetkel raskes olukorras olevast Halinga farmist. Kokku tarnime piima 34st farmist ja keskmiselt võtame piima vastu 275 tonni päevas," tutvustas tehase tegevjuht Andrus Mölder.
Olulised investeeringud. Ettevõtte juht Maido Solovjov rääkis, et investeerima peab. Ja seda nad teevad igal aastal, keskmiselt 4 miljoni euro ulatuses. "2015. aastal oleme investeerinud kokku 3,5 miljonit eurot. Laiendasime Valio Võru tehases Forte juustulao pinda, ostsime Forte juustu pakkeliini ja soetasime sinna ka riivjuustu liini. Laeva Meiereis valmis aga uus tankisaal," rääkis Solovjov.
Laeva Meierei tegevjuht Andrus Mölder kinnitas, et investeering uude tankisaali on ennast juba praegu ära õigustanud. "Vajadus selle järgi oli suur. Uutes tankides hapnevad keefir ja jogurt. Viimasel ajal on aga tarbijate huvi keefiritoodete järgi hüppeliselt kasvanud ja nii on hetke tootmisvõimsuses saavutatud juba taas maksimum," ütles Mölder, kelle sõnul on nüüd meierei maksimaalne tootmisvõimsus 83 miljonit kilogrammi piimatooteid aastas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maaeluministeerium saatis uuele kooskõlastusringile Eesti maaelu arengukava 2014–2020 meetme määruse, millega plaanitakse toetada põllumajandustootjate enamusosalusega ühistulise piimatööstuse rajamist 15 miljoni euroga. Taotlustingimustesse lisati nõue, mis tagaks projektis senisest suurema hulga piimatootjate osaluse.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.