Tootmishoone energiakulu saab vähendada mitmekümne protsendi võrra, on vaid natuke nutikust tarvis.
- Saku Õlletehas lähtub tootmisdirektor Marika Tungeli sõnul LEAN-tootmise põhimõtetest, mis on suunatud efektiivsuse kasvule. Foto: Raul Mee
Energiat aitab kokku hoida nii lokaalse küttesüsteemi ehitus kui leedvalgustitele üleminek, ent kasu on ka sellistest lihtsatest asjadest nagu külmal ajal uste kinni hoidmine ja ruumist lahkudes tulede kustutamine, kirjutab 9. mai
Äripäev tööstuse rubriigis.
Energiasäästulahendusi pakkuva OÜ Hoiame Kokku juhatuse liikme Marti Araku sõnul on nende peamised kliendid tootmisettevõtted, aga lisaks ka avaliku sektori asutused, bürood, koolimajad, spaad ja hotellid. Energiasäästulahendusi pakutakse seitsmes valdkonnas: küte, valgus, mõõtmine, monitoorimine, vesi, suruõhk ja ventilatsioon.
Kompaktne lähenemine tagab Araku sõnul kliendile oluliselt suurema rahalise võidu, võrreldes sellega, kui iga teema või lahendus eraldi käsile võetaks. "Sünergias peitub võlu – vaid strateegiliselt tegutsedes ja kõikehõlmavalt tootmist luubi alla võttes saab maksimaalse tulemuse," märkis Arak.
Töötajad õpivad säästma
Saku Õlletehases pannakse igal aastal paika eesmärgid, millises ulatuses kokkuhoiuvõimalusi leida tuleb, ütles tootmisdirektor Marika Tungel.
Ühtlasi innustatakse töötajaid säästmisesse rohkem panustama. "Meil on motiveerimisprogramm Ideepank, kuhu saavad kõik töötajad esitada ideid," ütles Tungel. Kui idee töösse läheb, saab töötaja selle eest lisatasu, mis on proportsioonis saavutatud kokkuhoiuga, lisas ta.
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.