• 07.03.16, 15:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome masinatööstur pettis testitulemustega

Soome masinatööstuse Wärtsilä sisekontroll selgitas välja, et ettevõte on petnud testijaid laevamootorite kütusekulu numbritega, kirjutas Helsingin Sanomat.
Wärtsilä on väidetavalt testijaid laevamootorite kütusekulu numbritega petnud.
  • Wärtsilä on väidetavalt testijaid laevamootorite kütusekulu numbritega petnud. Foto: EPA
Ettevõte teatas hommikul, et sisekontroll on tuvastanud „piiratud määral kõrvalekaldeid laevamootorite kütusekulutestides“ ja selle on põhjustanud „piiratud hulk inimesi, kes on toiminud ilmselgelt ettevõtte tööjuhendite ja toimimispõhimõtete vastaselt, mõjutades testitulemusi“.
Juhtum puudutas laevamootorite kütusekulule Itaalias Triestes tehtud teste. Keskmiselt ulatus pettus ühe protsendi suurusjärku.
Wärtsilä aktsia kaotas kella 12ks oma väärtusest 2,5 protsenti ja maksis 37,7 eurot. Ligi 11 miljoni euroga oli aktsia Helsingi börsil kaubeldavuselt täna teine.
Ettevõtte juhid selgitasid juhtunut pressikonverentsil. Wärtsilä nõukogu esimehe Mikael Liliuse sõnul oli sisekontrolli leid suur pettumus, kõrvalekalle testis oli sihiliku tegevuse tulemus. Lilius ütles, et pettus puudutas mõndasada neljataktilist mootorit. Kokku hõlmab laevamootorite tootmine 12 protsenti Wärtsilä tegevusest.
Wärtsilä keskendub nüüd kontserni juhi Jaakko Eskola sõnul maine parandamisele. Ettevõte võtab ühendust kõigi asjassepuutuvate klientidega, aga ei usu, et testipettus viiks kohtuasjani.
Autor: Äripäev.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele