Superkondensaatoreid tootev Skeleton Technologies OÜ saab peagi Euroopa Liidu teadusrahastusprogrammist Horisont 2020 enam kui kahe miljoni euro suuruse toetuse, mis aitab kasvatada tootmismahte ja tõsta tootmistehnoloogia efektiivsust, kirjutas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse väljaanne Eurokratt.

- Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk. Foto: Eiko Kink
“Projekti eesmärk on välja töötada kuluefektiivsed tehnoloogiad Skeletoni patenteeritud süsinikmaterjali Skeleton C tootmiseks. Skeleton C on grafeenilaadne süsinikmaterjal, millel on võimalik vastavalt rakenduse vajadusele muuta poorisuurusi,” ütles Oliver Ahlberg, kes juhib ettevõtte operatiivset tegevust.
”See teeb materjali muuhulgas väga sobivaks energiasalvestite valdkonnas ja annab suure osa meie konkurentsieelisest. Projekti väljakutse seisneb tootmispartii mahu suurendamises ning tootmistehnoloogia efektiivsuse tõstmises. Meie pikaajaline eesmärk on materjali tootmisvõimekuse skaleerimine masstoodangu kogusteni, et saaksime pakkuda mitmekordselt kõrgema võimsus – ja energiatihedusega superkondensaatoreid ka laiatarbeturgudel nagu autotööstus.”
Ahlbergi sõnul aitab Skeleton ettevõtetel ja inimestel säästa energiat. Ta toob näiteks Belgia ettevõtte Adgero, mis toodab veokitele kineetilise energia kogumissüsteeme, mis pidurdamisel salvestavad energiat, et seda siis kiirendamisel kasutada. Selliste süsteemide kasutamine võimaldab säästa kuni 20% kütust.
Eurokratt on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ajakiri.
Eurokratis avaldatud lugu saad lugeda
siit.
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.