Saku Õlletehasest väljus teisipäeval kaubakonteiner Uus-Meremaale Aucklandi, tegemist on maakera kõige kaugema sihtkohaga, kuhu Saku õlut ja siidrit eksporditud on.
- Saku Õlletehase juht Margus Kastein. Foto: Eiko Kink
“Aucklandi suundunud konteineris olid meie esindusõlu Saku Kuld, Humal & Oder eriõllede sarja IPA ja Dark Lager ning Kiss siidrid,” ütles Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein.
“Usume, et Saku parimad tooted leiavad Uus-Meremaal sooja vastuvõtu ning Okeaania suuruselt teisest majandusest tuleb meile tellimusi ka tulevikus,” lisas ta.
Sakust linnulennult enam kui 16 700 kilomeetri kaugusel asuv Uus-Meremaa lisandus Saku sihtturgude nimistusse tänu aktiivsele müügitööle Aasia ja Vaikse ookeani majandusruumi suunal laiemalt.
“Sel sügisel oleme saanud tellimusi mitmetest erinevatest Aasia riikidest tänu kontaktidele kevadiselt Hiina ärimessilt Canton Fair,” lausus Kastein. “Ka Uus-Meremaa tellimuseni jõudsime tänu messile, kus osalesime EAS-i ühisstendi raames.”
Saku ekspordib püsivalt oma tooteid 18 riiki, ekspordiks läheb ligi 50 protsenti Saku Õlletehase toodangust. Okeaanias on Saku varem eksportinud oma tooteid Uus-Meremaa naaberriiki Austraaliasse.
Seotud lood
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.