• 15.10.15, 11:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarnija protsesside hindamine aitab hoida kvaliteeti

PKC tarneahela arendusjuhi Kaisa Metusala sõnul on tarnija protsesside hindamine oluline, sest aitab ära hoida kvaliteedi kõikumist ja kindlustab tarneaegadest kinnipidamist.
Tarnija protsesside hindamine aitab hoida kvaliteeti
Milliseid ohte aitab vältida tarnija protsesside hindamine?
Igasuguseid üllatusi kvaliteedi kõikumise ja tarneaegadest mitte kinnipidamise osas. Kui protsessid on hinnatud, siis teame, mis tasemel need on ja millist kvaliteeti, tarneaega ja paindlikkust nad meile lubada suudavad. Kas vastavad meie nõuetele või mitte. Kui tulemused ei lähe kokku meie ootustega, saab paika panna parendustegevused, mille täideviimine viib olukorra kas lähemale meie kui kliendi soovidele või siis täidab soovid.
Milliseid meetodeid kasutab PKC tarnija protsesside hindamiseks?
Jagaksin meetodid kaheks: enne koostöö alustamist teeme selgeks, kas tarnijal on olemas vajalikud sertifikaadid. Hankejuht hindab ära, kas on vajalik veel ka audit teha. Koostöö ajal peab hindama olukorda näiteks KPI-de jälgimise kaudu või siis tuleb vajadusel läbi viia audit. Eesmärk on endiselt see, et tarnija peab vastama meie nõuetele.
Kui palju tähelepanu Eestis tarnija protsesside hindamisele pööratakse?
Minu isiklik hinnang on, et alati saab paremini. Ehk rohkem sellele aega kulutada, ennetavat tööd põhjalikumaks muuta, aga kuskilt maalt tuleb tasuvuse piir ette ja see on ka ettevõtte strateegia küsimus. Meil on paika pandud grupi protsessid, mille järgi me tegutseme ja vajadusel viime neisse ka muudatusi, et tõhusamalt toimida.
Mis oleks kolm soovitust tarbija protsesside hindamisega alustamiseks?-protsess. Teiseks kaardistada oma nõudmised tarnijatele ka kolmandaks määratleda kõige kriitilisemad tarnijad, kelle protsesside hindamisega alustada.   
Teha selgeks, kas tarnijate protsesse on üldse vaja hinnata. Sõltuvalt ettevõtte tüübist ei ole see alati kriitiline, vaid pigeb nii-öelda nice to have
Kaisa Metusala esineb samal teemal ka 19. novembril Ostujuhtimise Aastakonverentsil. Täpsemat infot vaata SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 09.09.15, 16:08
Ostujuhtimise parimad praktikad
Tänavune Ostujuhtimise Aastakonverents toimub 19. novembril Muuga Sadamas. Saalikoolitusena toimuval konverentsil tutvustatakse parimaid praktikaid ostujuhtimises.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele