Polariskoopide tootja GlasStress võitis tänavuse Saksa majanduse auhinna Eestis. Konkursi motoks oli "Edu uutelt turgudelt".
GlasStress tegeleb aastast 2003 polariskoopide tootmisega, mis aitavad mõõta klaasi sisepingeid. Klaasi sisepingeid mõõdetakse väga erinevates valdkondades. Nii kasutatakse Eestis toodetud polariskoope näiteks autotööstuses, et mõõta autode esiklaasi pingetaluvust.
“Võitja välja selgitamine osutus seekord päris keeruliseks”, ütles Peer Salström-Leyh, žürii liige ning auhinda väljaandva Saksa-Balti Kaubanduskoja Eesti juhatuse president. “Väga mitmed ettevõtted 16st kandidaadist suutsid žüriid veenda oma ettevõtte eduloos tänu uutele turgudele sisenemisele ja läbimõeldud ekspordistrateegiatele. Lisaks rõõmustas meid, et sellel aastal ei kandideerinud vaid Startupid Tallinnast, vaid tõesti ettevõtted üle Eesti“.
GlasStress veenis lõpuks žüriid innovatsiooni ja ekspordistrateegiaga. „Meile jättis sügava mulje, kuidas GlasStress on suutnud oma väikese meeskonnaga proaktiivselt ja jätkusuutlikult oma tooteid rahvusvahelistel messidel, eelkõige Saksamaal, tutvustada“, ütles Salström-Leyh.
Kuidas mõõta klaasi kvaliteeti kõige paremini? Sellele küsimusele otsisid kaksteist aastat tagasi vastust Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituudi teadlased. Äriidee oli sündinud ning asutati ettevõte GlasStress. Tänaseks töötab ettevõttes viis inimest, kes teevad edukalt koostööd väga erinevate rahvusvaheliste klaasitööstuses tegutsevate partneritega.
Lähtudes praegusest poliitilisest kriisist Venemaaga ja sellest tulenevatest majanduslikest tagajärgedest, oli Saksa-Balti Kaubanduskoja poolt välja antava auhinna selle aasta motoks „Edu uutelt turgudelt“. Žüriisse kuulusid majandusministeeriumi, Saksa saatkonna, Germany Trade & Investi, Kredexi, Saksa-Balti Kaubanduskoja ja konkursi peasponsorite esindajad. Kuuest finalistist suutis žürii liikmeid kõige rohkem veenda GlasStress tänu oma jätkusuutlikule turule sisenemise strateegiale ja ettevõtte filosoofiale.
Auhinna koos 5 000 eurose rahatšekiga andis võitjale Tallinna Reaalkooli aulas toimunud pidulikul auhinnatseremoonial üle Christian Matthias Schlaga, Saksa suursaadik Eestis ja Saksa majanduse auhinna patroon.
Nii võitja kui ka kõik finalistid saavad lisaks tasuta aastase liikmelisuse Saksa-Balti Kaubanduskojas, kuhu kuulub praeguseks 415 liikmesettevõtet.
Tänavuse konkursi teised finalistid olid:
• Bioatlas OÜ – reagentide arendamine, tootmine ja müük, mida kasutatakse biotehnoloogia laborites
• Mistra Autex AS – kvaliteetsete vaipade tootmine (peamiselt autotööstusele)• Playluggage OÜ – kohvrite tootmine ja müük• TDB-Biodiscovery – toimeainete arendamine ja tootmine, tootmistehnoloogiate välja töötamine, keemiliste sünteeside ja analüüside läbi viimine• Vecta Design OÜ - pinglagede tootmine, müük ja paigaldus
Varasemate aastate võitjad on olnud:
Meiren Engineering OÜ (2014)
Bole OÜ (2013)Suwem AS (2011)Asper Biotech AS (2009)
Seotud lood
Saksa-Balti Kaubanduskoda Eestis kuulutas välja Saksa majanduse auhinna finalistid, mille hulgas on kolm tootmisettevõtet.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.