KPIde kuningas David Parmenter rääkis Pärnu Finantskonverentsil võtmemõõdikutest ning hoiatas, et huupi valitud mõõdikud võivad ettevõtet hoopis kahjustada. Õigete mõõdikute valimisest tööstuses räägib Jaak Lavin 30. aprillil.
Pärnu Finantskonverentsi peaesineja David Parmenter hoiatas võtmemõõdikutest rääkides, et mõned mõõdikud võivad ettevõtet hoopis kahjustada. „Võtmemõõdikud võivad olla nii nirud, et mina soovitan nendest loobuda. KPId ei toimi, sest on enamasti üsna juhuslikud komplektid,“ selgitas Parmenter. Ta lisas, et mõõdikute roll on saavutada tasakaalustatumad tulemused , stimuleerida tegevusi, mis on seotud organisatsiooni kriitiliste eduteguritega, hõlbustada õppimist ning teavitada töötajaid arengusuundadest.
Probleem on ka see, et vaadatakse liialt minevikku, kuid jälgima peaks olevikku ja tulevikku.
Kuidas valida õigeid mõõdikuid tööstuses kuuleb
30. aprillil toimuval seminaril. Seminaril peab loengu õigete mõõdikute valmisest IMECCi projektide koordinaator ja konsultant
Jaak Lavin ja annab 5 sammu, kuidas alustada ettevõttes õigete mõõdikute valimist. Ettevõttes kasutatavatest mõõdikutest jagavad kogemusi
Kalevi ja Põltsamaa Felixi, Hyrlesi ja Sarkopi esindajad. Seminari kavaga saab tutvuda
SIIT.
Autor: Toostusuudised. ee
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.