ASi Infotark juhatuse liikme Margus Rossi väitel algavad printerite hinnad paarisajast eurost ja ulatuvad miljonini.
Erineva hinnaklassi tõttu on ka printerite kasutajad Rossi sõnul väga erinevad. „Meie kliendiks on nii disainerid, kodused mudeliehitajad, printimisaktivistid ja väikestviisi leiutajad kui ka suurtööstused,” ütles Ross.
Infotargas on kohapeal müügiks odavama otsa printerid, mis kasutavad plastiku sulatamise meetodit ning maksavad kuni 5000 eurot. Kallimaid printereid müüakse tellimisel.
Infotark alustas 3D-printerite müüki eelmisel aastal, kuid ükski suurtööstus pole printerit veel ostnud. “See on mõistetav, kuna tegu on investeeringuga, mida ei tehta üleöö,” möönis Ross.
Hinnavahemikku 3000–5000 eurot jäävaid printereid müüs Infotark möödunud aastal kümmekond. Ostjaks on olnud nii haridusasutused kui ka tootedisainerid.
3D-printeritest loe pikemalt
Äripäevast.
3D-printeritega ja nende võimalustega on võimalik tutvuda 31. märtsil toimuval 3D-printimise konverentsil. Konverentsi kavaga saab tutvuda SIIT.
Autor: Toostusuudised. ee
Seotud lood
Tallinnas tegutseb MakerPood 3D Print, kus tutvustatakse huvilistele 3D printereid ning kus saab endale meelepäraseid 3D tooteid ka välja printida.
Tulevikutrendidest kirjutav Arengufondi blogi Fututuba avaldas artikli sellest, milliseid muutusi võib tuleviku majandusele tuua 3D printimise võidukäik.
GrabCAD asutaja ja juht Hardi Meybaum tutvustas Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumis uut koolinoortele suunatud haridus- ja arendusprogrammi Eesti 2.0, mille esimese projektina kingitakse 50 Eesti põhikoolile ja gümnaasiumile 3D-printer.
Eesti start-up firma GrabCAD ning maailma juhtiv 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys sõlmisid täna lepingu GrabCAD’i ostu osas.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.