Pakendiseaduse uus auditeerimise nõue puudutab kolmandikku raamatupidamise auditeerimiskohustusega ettevõtetest, kes peavad hakkama auditeerima ka pakendiaruandeid. Ehk see kohustus on Eestis 2500-3000 ettevõttel.
Kokku on auditeeritavaid ettevõtteid Eestis 9000, ütles Grant Thorton Rimess audiitor Tarmo Rahkama Äripäeva toostusuudised.ee loengul.
Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat ja partner Ramil Pärdi märkis ka, et pakendiseaduse auditeeriminõudega seoses läksid krõbedamaks ka trahvid, maksimumäär on nüüd 32 000 eurot. Küsimusele, mis juhul võib siis maksimummäär rakendada, vastas Pärdi, et ta arvab, et sel juhuk, kui tegu on korduva räige rikkumisega. Nt eriti ohtlikke kemikaale sisaldavad pakendid on loodusesse vedelama jäetud.
Pakendimaterjali massi üle peab seaduse kohaselt arvestust pidama:
• pakendi tootja• tühja pakendi sissevedaja• tühja pakendi väljavedaja• pakendiettevõtja, kes laseb turule pakendatud kaupa• isik, kes veab välja pakendatud kaupa• pakendijäätmekäitleja
NB! Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaadi ja partneri Ramil Pärdi soovitus - arvestust võiksid pidada kõik ettevõtjad!
18. veebruaril korraldab Äripäev ka põhjaliku seminari raamatupidajatele, millel pealkirjaks "Arukas aruandlus".
Lugege selle kohta pikemalt SIITSeotud lood
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepa sõnul pani riik Eesti ettevõtjad uue pakendiseadusega halba konkurentsiolukorda nii kodus kui ka välisturgudel.
Aasta algusest kehtima hakanud pakendiseaduse muudatus, mis kohustab pakendiettevõtjaid maksma audiitorile pakendiregistrisse kantavate andmete kontrolli eest, on ettevõtjad ajanud väga tigedaks.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.