Altia grupp alustab sel kevadel mahepõllundusest pärit teraviljast piirituse tootmist, milleks vajalikud sertifikaadid sai ettevõte möödunud sügisel.
Tootmine algab väiksemate partiidena Soomes asuvas Koskenkorva tehases ning destilleerimisel kasutatakse orgaanilist Soome teravilja, teatas Altia Eesti AS.
„Soomes on maheoder muutunud kättesaadavamaks. Lisaks on kasvanud nõudlus orgaaniliste alkohoolsete jookide järele, seda eriti Rootsis. Eelnevatel põhjustel on maheodra kasutamine alkoholi tootmisel muutunud meile huvitavaks võimaluseks,“ ütles Koskenkorva tehase direktor Antti Snellman.
Seni on Altia orgaanilise teravilja baasil valmistatud etanooli kasutanud akvaviitide tootmisel.
Altia Rootsi suurima kliendi, alkoholi jaekaubanduse monopoli Systembolaget eesmärgiks on kasvatada oma valikus orgaaniliste toodete hulka, nii et need moodustaksid 2020. aastaks kõigist müüdavatest toodetest kümme protsenti.
Koskenkorva tehas kasutab teravilja nii piirituse tootmiseks kui ka tärklise ja loomasööda valmistamiseks. Tehas kasutab aastas ligikaudu 200 miljonit kilogrammi kodumaist teravilja.
Jaanuaris käivitub ka Koskenkorva tehase juurde rajatud keskkonnasõbralik 10-megavatise võimsusega jõujaam, mis sobib põllumajandusliku biomassi põletamiseks. Ligi 15 miljoni eurose investeeringuga tõuseb Altia energiasõltumatus Koskenkorva tehase auruga varustamisel 65 protsendini ning sellega vähendatakse sõltuvust turbast kui energiaallikast.
Altia Corporationi tütarettevõte Altia Eesti AS on Eesti suuruselt teine alkoholitootja, mille tegevusest moodustab alkohoolsete jookide tootmine 70 ning import 30 protsenti. Eesti turu osakaal on ettevõtte müügis 70 protsenti ning 30 protsenti läheb ekspordiks. Ettevõtte töötajate keskmine arv oli mullu 85.
Seotud lood
Ühendkuningriigi maksu- ja tolliamet andis Altia Tabasalu tehasele ametliku loa segada, villida ja etikettida Šoti viskit.
Kui maksuerisus jääb võrreldes Lätiga väga suureks, siis Altia võib sarnaselt Livikoga hakata müüma oma kaubamärke Lätis ja jätta seega aktsiisiraha sinna, ütles Altia Eesti juht Kristel Mets.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.