VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa selgitas, et VKG on sulgemas kaht Kiviteri tehast, kuna on sunnitud ostma Eesti Energialt põlevkivi kallima hinnaga kui EE enda õlitehased.
VKG kaks uut Petroter tehast jäävad töösse, ent vanadest Kiviteri vabrikutest sulgetakse sisuliselt 40 protsenti.
Rohumaa nentis, et õlihinnad on langenud madalale ja sisseostetava kalli põlevkivi tõttu ei suudeta katta isegi muutuvkulusid. Seega pressib majandusolukord tehaseid sulgema, et ei tekiks kahjumit.
Rohumaa märkis, et samuti ei ole riik andnud VKG-le võimalust oma kaevandust maksimum määras koormata ning on muu hulgas tõstnud nii keskkonnatasusid kui ka kõiki muid tasusid. “Järjest raskem on langevate naftahindadega hakkama saada. Kui eelmine kord olid sama madalad hinnad, siis põlevkivi hind oli 15 eurot, täna on 35 eurot, mis me Eesti Energiast ostame,“ ütles ta.
Ettevõtte juht lisas, et praegu on sisuliselt kolm võimalust: oma kaevandusest rohkem kaevata, uued kokkulepped Eesti Energiaga või lõplikult tehased seisma panna.
Samasiuline vaidlus on jõudnud ka konkurentsiametisse. Rohumaa rääkis, et on Eesti Energia ametisse kaevanud, kuna turgu valitsev ettevõte müüb neile põlevkivi mitu korda kallimalt kui oma õlivabrikutele. „Sellisel moel surutakse meid sisuliselt välja. Seda turgu valitsev ettevõte ei tohiks teha. Me ootame enda positsioonide kaitseks ameti seisukohta,“ kommenteeris Rohumaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa kinnitusel on Kiviteri õlitehased moodsaima tehnoloogiaga Euroopa Liidus, kuid efektiivselt töötanud tehased sundis sulgema põlevkivi turul monopoolses seisus oleva Eesti Energia kallilt müüdud põlevkivi.
Peaminister Taavi Rõivas tunnistas Riigikogu infotunnis vastates, et ka temale tekitab küsimusi kolmekordne hinnavahe, millega Eesti Energia müüb põlevkivi enda õlitootmisele ja VKG-le.
Seoses Eesti Energiast sisseostetava põlevkivi kõrge hinna ja järsult langenud nafta maailmaturu hinnaga on Viru Keemia Grupp sunnitud sulgema kaks õlivabrikut, teatas ettevõte.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.