Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -2,1%.
Statistikaameti teatel mõjutastootjahinnaindeksit oktoobris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektroonikaseadmete tootmises, mäetööstuses ning elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, samuti hinnatõus keemiatoodete tootmises.
Mulluse oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, elektroonikaseadmete ning kütteõlide tootmises, samuti hinnatõus metallitootmises.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga -1,0% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -2,7%. Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam naftasaaduste, elektrienergia ja elektroonikatoodete hinnad, samas tõusid jookide, keemiatoodete ja rõivaesemete hinnad.
Impordihinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga -1,1% ja võrreldes mulluse oktoobriga -1,3%. Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam põllumajandussaaduste, elektrienergia, naftasaaduste ja keemiatoodete hinnad.
Autor: aripaev. ee
Seotud lood
Oktoober ei toonud töötleva tööstuse tootjahindade arengusse pööret, kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) statistikaameti eile avaldatud tööstuse tootjahinna statistikat.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.