Eilsel riigikogu rahanduskomisjoni istungil otsustati anda tugevam hoop õllele: õlleaktsiis võib järgmisest aastast tõusta seni plaanitud 5% asemel lausa 20%.
Rahanduskomisjon kiitis heaks tõsta õlleaktsiisi järgmisest aastast 20 protsenti ja ülejärgmisest aastast 15 protsenti.
„Neid ettepanekuid on rahanduskomisjonile saatnud hulk terviseedendamisega seotud organisatsioone, kelle hinnangul on õlleaktsiisi baas täna madal ja see tõus tervitatav. Samas on see ikkagi väike ega piira õlle kättesaadavust,“ selgitas komisjoni esimees Rannar Vassiljev.
Eelnõu kohaselt muudetakse ja tõstetakse järgmiseks ja ülejärgmiseks aastaks planeeritud alkoholi aktsiisimäärasid. 2015. ja 2016. aastaks planeeritud 5% õlle aktsiisimäära tõus asendatakse 20% aktsiisimäära tõusuga 2015. aastal ning 15% aktsiisimäära tõusuga 2016. aastal. Lisaks on kavas tõsta 15 protsendi võrra alkoholiaktsiisi ka 2017. ja 2018. aastal. Viina aktsiisimäära tõstetakse järgmisest aastast 15 protsenti ja ülejärgmisest aastast 10 protsenti.
Eilsel istungil muudeti ka tubakaaktsiisi struktuuri, mis koosneb kahest komponendist: tükipõhine aktsiis ja hinnapõhine aktsiis. Tubaka hinnapõhist aktsiisi langetati 33 protsendilt 30 protsendile.
Eesti vetes kalastavate kalalaevade erimärgistatud kütuse aktsiistõus jääb aga muutmata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.