Eesti metsa- puidusektori ettevõtted toodavad enam lisandväärtust kui kunagi varem. Möödunud aasta kokkuvõttes oli sektori ettevõtete lisandväärtuse maht 683 miljonit eurot.
Metsasektori ettevõtete lisandväärtuse arvestuses alates aastast 1995 on lisandväärtuse näitaja kogu sektori peale kasvanud seitse korda, teatas Metsa- ja Puidutööstuse Liit.
Majanduslanguse eelne lisandväärtuse rekord jäi aastasse 2007, mil suudeti saavutada 660 miljoni euro tase. Aastal 2008 alanud languse järel, kui lisandväärtus oli 579 miljonit eurot, kukkus 2009. aastal lisandväärtuse näitaja tasemeni 458 miljonit eurot.
2010.aastal algas aga uus tõus ja jõuti tasemeni 582 miljonit eurot, 2011.aastal jõuti 665 miljoni euroga senise rekordini. 2012. aasta kokkuvõtteid tehes tähistab metsa- ja puidusektor 683 miljoni eurose lisandväärtuse loomisega uut rekordit.
Kõige enam lisandväärtust, 324 milj eurot, loovad puidutööstuse ettevõtted, järgnevad metsamajandus 186 milj euroga, mööblitootmine 118 miljoni euroga ning paberi ja tselluloosi tootmine 55 miljoni euroga. Eesti metsa- ja puidusektori ettevõtete panus töötleva tööstuse lisandväärtuse loomisse on 21,2%.
„Kõigi aegade suurim metsa- ja puidusektori lisandväärtus on selge märk sektori professionaalsusest, jätkusuutlikkusest ja rahvusvahelisest konkurentsivõimest,“ kommenteerib Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Martin Arula.
„Lisandväärtus on sektoris makstud palkade ja maksude, ettevõtete kasumi ning kulumi summa. Tegelik Eesti riigile laienev kasu on veelgi suurem – meie sektor annab tööd ka transpordi-, kütuse-, energia- ja paljudele teistele toetavatele sektoritele."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.