• 30.01.13, 13:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Aiamajade tootja AS Palmako alustas küttegraanulite tootmist

Siiani peamiselt freesprussist aiamaju ja liimpuitu tootnud AS Palmako alustas Kavastu tootmiskompleksis küttegraanulite tootmist.
Graanulitehase tootmisvõimsus on 4,5 tonni ühes tunnis, mis võimaldab  aastaseks mahuks kuni 30 000 tonni toodangut. Tooraineks kasutatakse höövlilaastu, kuiva saepuru ja puidu töötlemise käigus järelejäävaid klotse.
Peamiseks tooteks on 6 mm läbimõõduga Premium kvaliteediga küttegraanulid, kuid tehase masinapark lubab toota ka 8 mm diameetriga graanuleid. Esialgu küttegraanuleid väikepakendis ei pakuta ja neid on võimalik osta üksnes lahtiselt puistena. Graanulitehase käivitamisse investeeris ettevõte 2 miljonit eurot.„Aiamajade ja liimpuidu tootmisest jäi järele palju höövlilaastu ja puiduklotse. Puidugraanulite tootmisega alustamine lubab meil ära kasutada oma tootmisest tekkivad puidujäätmed, millega vähendame transpordikoormust tehase ümbruskonnas,“ kirjeldas küttegraanulite tootmise tagamaid Palmako juhatuse esimees Rain Raudsepp.„Esialgu tuleb osta toorainet juurde ka grupi ettevõtetelt ja teistelt koostööpartneritelt. Sel moel suudame toorme maksimaalselt väärindada ja lisaks tõsta ka ettevõtte konkurentsivõimet,“ lisas Raudsepp. Sarnaselt aiamajadele ja liimpuidule läheb enamik Palmako küttegraanuleid ekpordiks.
AS Palmako on Põhja-Euroopa juhtiv freesprussist aiamajade tootja ja Eesti juhtiv liimpuidu tootja ning eksportija. Kahes tehases valmib üle 35 000 puitmaja ja ligi 30 000 m3 liimpuittooteid aastas, mis turustatakse peamiselt Euroopas.
AS Palmako kuulub Eesti ühte suurimasse metsa- ja puidutööstuskontserni Lemeks, mille 22 tütar- ja sidusettevõtet annavad tööd rohkem kui  600-le inimesele nii Eestis, Lätis, Prantsusmaal kui ka Suurbritannias.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele