MKMi tööjõuprognoosi järgi on 2019. aastaks töötlevas tööstuses juurde vaja 32 600 uut töötajat. 19. oktoobril toimuv tööstusuudiste.ee loeng annab nõuandeid, kuidas tööjõupuuduses hoida alles oma töötajaid.
Tallinna Tehnikaülikooli Tootmispsühholoogia instituudi õppejõud Liina Randmann peab 19. oktoobril loengu „Kuidas kaasata ja motiveerida tootmistöölist”. Randmanni sõnul on töömotivatsiooni aluseks töötaja ja organisatsiooni vajaduste vastastikune rahuldamine. „See tähendab, et töökorraldus peab arvestama nii ettevõtte kui töötajate vajadustega,” selgitas Randmann.
Kaasamine ei pea Randmanni kinnitusel toimuma aga ainult osalemise kaudu juhtimisotsustes. Ta lubab loengus näidata erinevaid vorme, kuidas töötajad saavad osaleda ettevõtte toimimises, panustada organisatsiooni eesmärkide saavutamisse ning tunda end oluliste ja vajalikena.
19. oktoobril toimuv loeng selgitab, kuidas luua tootmisettevõttes töötajatele motiveeriv keskkond ning kaasata tootmistöötajaid ettevõtte arengusse, et hoida tööjõupuuduse olukorras ettevõttes väärtuslike töötajaid.
Loengu teemad:Töötajate motiveerimine
- Töömotivatsioon – millised on teooriad ja kuidas need rakenduvad praktikas- Eesti töötaja ootused tööle ja organisatsiooni toetusele
Töötajate kaasamine
- Kaasamise erinevad vormid- Töö kujundus ja töötajate võimustamine- Sotsiaalne innovatsioon ja meeskonnatöö- Konkurentsivõime tõstmine ja enesetõhususe tugevdamine
Lähemat infot loengu kohta saab
SIIT.
Seotud lood
Tööandjad peavad töötaja vajaduste rahuldamisel olulisemaks head palka, töötajad asetavad palga oma vajaduste pingereas alles viiendale kohale.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.