Valitsus arutleb neljapäeval mitut võimalust, kuidas leevendada elektri hinna tõusu, mille põhjustas Estlink 2 kaabli rike. Peaminister Kristen Michali arvates võiks vähem maksta ettevõtted, kes tõhusamalt elektrit tarbivad.
- Estlink 2 remonditööd Lääne-Virumaal said läbi möödunud suve lõpus. Foto: Elering
Sotsiaaldemokraadi Lauri Läänemetsa sõnul peab elektri kallinemist kompenseerima nii ettevõtjatele kui ka tavainimestele. “Kas ta on lõpuks võrgutasu, taastuvenergiatasu või mingisugune kolmas lahendus – see ju ei ole kõige tähtsam. Kõige tähtsam on see, et me mingi lahenduse leiame,“ vastas ta Delfi küsimusele, kas võrgutasusid kompenseeritakse. Ta tuletas meelde, et eelmise energiakriisi ajal tehti hinnalagi vaid eratarbijale, ettevõtjate energiakulud aga tõusid, mis põhjustas inflatsiooni.
Seotud lood
Kohati jääb tunne, et praegune valitsus ja poliitikud ei mõista olukorra tõsidust seoses Estlink2 ja sidekaablite probleemidega ning käsitlus nende ümber keskendub peamiselt lähiajal elektri kättesaadavusele, kirjutab Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu esimees ja rahvusvahelise elektroonikatööstuse Incap president ja tegevjuht Otto Pukk Estlink2 lõhkumisega seoses.
Eesti Energia energiakaubanduse juht Armen Kasparov ja Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu ütlevad otse, et nad ei tea, mil viisil ja kui palju kergitab tuleva aasta veebruaris toimuv Venemaa võrgust lahti ühendamine tarbija jaoks elektri hinda.
Et Eesti niigi kallist energiat kasutavad tarbijad ja tootjad ei jääks lõunanaabritest kehvemasse olukorda, tegi kliimaminister Yoko Alender Eleringile ettepaneku mitte võtta neilt kümnete miljonite eurode mahus sageduse hoidmise kulu.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.