• 17.08.12, 12:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Estanc laiendab tootmist ja palkab töötajaid

Terasmahutitootja Estanc rajab uue, 7,3 mln eurot maksma mineva tootmiskompleksi, ja palkab juurde kuni 30 paari töökäsi.
„Uus tehas annab võimaluse suurema lisandväärtusega toodete valmistamiseks, mis vastavad ka kõige nõudlikuma kliendi soovidele,“ kommenteeris laienemist Estanc AS tegevdirektor Vaido Palmik. „Tegemist on 100 tonnist tõstejõudu võimaldava tootmishoonega, mis lubab  valmistada keerulisi ja raskeid survemahuteid ning soojusvaheteid, mida Eestis senini toodetud ei ole. Samuti kasvab laienemisega ka meie personal, kuni 30 uue töötaja näol,“ lisas Palmik.
Estanc AS Jüri uude kompleksi on planeeritud 12 000 m2 tootmis- ja kontoripinda terasest mahutite tootmiseks. Esimese etapi maksumus on kokku 0,6 miljonit eurot, teise etapi eelarve on 3,5 miljonit eurot. Swedbanki finantseeritavasse kahes etapis valmivasse tootmiskompleksi hoonesse investeeritakse 4,1 miljonit eurot. Seadmetesse investeeritakse 3,2 miljonit eurot, millest EASi toetus on 40 protsenti ehk 1,28 miljonit eurot.
Estanc on Eesti kapitalil tegutsev survemahutite ja soojusvahetite valmistaja. Firma kuulub Raigo Tammole.
Ettevõttes töötab 95 inimest. Käesoleva aasta käibeks tuleb 9 miljonit eurot, mida on kolmandiku võrra enam kui aasta tagasi. Kasumit teenis ettevõte 2011. aastal 384 000 eurot. Dividende maksis ettevõte möödunud aastal 70 000 eurot.
Tootja on korduvalt jõudnud Äripäeva kiiresti arenevate firmade ehk Gaselli ning masina- ja metallitööstuse TOPi.
Autor: aripaev. ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele