Euroopal on suur potentsiaal vähendada oma sõltuvust Venemaa ja Lähis-Ida gaasitarnetest, kinnitab reedel avaldatud raport.
Enne seda tuleb aga lahendada rida probleeme – sealhulgas keskkonnaküsimusi, enne kui n-ö mittetraditsioonilised gaasivarud käiku saab lasta, refereerib raportit ajaleht Financial Times.
USA energiainfo ameti läinud kuul avaldatud raporti järgi on Euroopas tehniliselt võimalik ammutada kuni 624 triljonit kuupjalga kildagaasi (USAs võrdluseks 862 triljonit kuupjalga). Reedel avaldatud Euroopa energia ja ressursside varustuskindluse keskuse (Eucers) raporti järgi suudaks Euroopa teoreetiliselt katta oma gaasivajaduse ise veel vähemalt 60 aasta jooksul.
Mittetraditsioonilistest allikatest ammutatud gaas võib saada ajavahemikul 2015-2030 suurimaks väljakutseks traditsioonilistele eksportijatele nagu Venemaa, kirjutab raport.
Mitmed maailma suurimad naftafirmad on Euroopas juba maid hankinud, et gaasitootmist alustada. Chevron loodab esimese puuraugu puurida Poolas veel sel aastal, ExxonMobil on puurauke teinud Saksamaa loodeosas 2008. aastast.
Suurest potentsiaalist hoolimata on kildagaasi tootmisel siiski suuri takistusi. Eelkõige keskkonnaprobleemid – Euroopa on asustatud palju tihedamalt kui USA, kus kildagaasi tootmine on energiaturul revolutsiooni tekitanud. Ala reguleerivad seadused on Euroopas alles puudulikud, viitab Eucersi raport. Ning eraldi keeruline ja lahendamist vajav teema on omandiõigused.
Seotud lood
Me kõik tahame anda oma panuse keskkonna heaks, kuid seda pole alati lihtne teha. Ühe suurema elektroonika ja tööriistade edasimüüja, RS’i Better World tootevalik on aga mõeldud just selleks, et oleks kergem teha keskkonnasõbralikke ja usaldusväärseid otsuseid, mis on paremad inimestele, planeedile ja teie ettevõttele.
Enimloetud
1
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
4
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Hetkel kuum
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Raskem aeg mõjub ärile hästi
Tagasi Tööstusuudised esilehele