Metsanduses on vaja leida tasakaal eri huvide vahel, aga samuti pikka, vähemalt aastani 2050 kehtivat plaani, rõhutas Kliimaministeeriumi asekantsler Antti Tooming ministeeriumi ettevalmistamisel olevat metsandusreformi tutvustades.

- Meie mõte on, et lepime ühiskondlikult kokku printsiibid, mille alusel me raiemahtu sätestame ja kehtestame, ning et me tulevikus ei kahetseks, kõneles Antti Tooming konverentsil “Puidutööstuse äriplaan 2025”. Foto: Johanna Adojaan
Eesti metsade ja looduskaitsega seotud seadusandlike muudatuste koostamisel fookuses on ühiskondlik tasakaalupunkt, rõhutas Tooming. "Väga selge poliitiline ootus oli, et kui meil on kaitsealad, siis need kaitsealad oleksid selgemalt kaitstud, kindlamalt kaitstud," märkis Tooming. Samas tõi ta välja vajaduse tagada metsandussektorile selge ja pikaajaline visioon, et anda pikema vaatega ette teada, kuidas on võimalik majandada ja mis piirangud on tulemas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saates Mets ja majandus on seekord kõne all Kliimaministeeriumi eestvõttel planeeritavad muudatused metsanduses ja looduskaitses.
Maaülikoolis on fookuses on nii metsanduse uurimistöö kui ka inseneriõpe, rääkis Maaülikooli metsandus- ja inseneeria instituudi teadus- ja arenduskoostöö juht Marku Lamp raadiosaates “Mets ja majandus”. Juttu tuli ka metsandust puudutavatest seaduseelnõudest.
Kliimakindla majanduse seaduse kava on olnud kuu aega avalik, aga torm selle ümber pole sugugi vaibunud. Peamiselt kritiseeritakse seaduse vähest ambitsioonikust. Kliimaministeerium peab aga eesmärke realistlikeks.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.