Jaapani valitsus teatas, et peab Fukušima tuumajaamas toimunud õnnetust tõsiduselt võrreldavaks Tšernobõli tuumajaamas toimunud õnnetusega ning tõstis selle riskihinde rahvusvahelisel skaalal kõrgeimale seitsmendale tasemele.
Sellega tunnistavad Jaapani ametivõimud, et õnnetusel, mis on sundinud tuhandeid inimesi evakueerima ja saastanud Jaapani idaosa põhjavee ja farmid, saavad olema pikaajalised ja tõsised tagajärjed, vahendas Wall Street Journal.
Radioaktiivseid aineid on Fukušima tuumajaamast keskkonda lekkinud siiski alles vaid 10% ulatuses sellest, mis jõudis keskkonda Ukraina tuumajaamas pea täpselt 25 aastat tagasi toimunud õnnetuse tagajärjel.
Õnnetuse põhjustas 11. märtsil toimunud maavärin ja tsunami, mis viisid rivist välja Fukušima tuumajaama jahutussüsteemi, põhjustades reaktorite ülekuumenemise.
Seni hinnati Fukušima tuumajaamas toimunud õnnetuse tõsidust viie palliga, mis märgib piiratud koguses radioaktiivsete materjalide lekkimist. Sama tõsine ehk viienda järgu õnnetus oli ka 1978. aastal Pennsylvanias Three Mile Islandi tuumajaamas toimunud õnnetus.
Eksperdid prognoosivad, et Fukušima tuumajaama reaktorite kontrolli alla saamiseks võib kuluda veel kuid.
Seotud lood
Me kõik tahame anda oma panuse keskkonna heaks, kuid seda pole alati lihtne teha. Ühe suurema elektroonika ja tööriistade edasimüüja, RS’i Better World tootevalik on aga mõeldud just selleks, et oleks kergem teha keskkonnasõbralikke ja usaldusväärseid otsuseid, mis on paremad inimestele, planeedile ja teie ettevõttele.
Enimloetud
1
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
4
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Hetkel kuum
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Raskem aeg mõjub ärile hästi
Tagasi Tööstusuudised esilehele