Eesti jaoks ei kujuta Fukushima tuumaavarii endiselt ohtu, kuid tuumaavarii raskusastme määramine nõuab veel palju aega, teatas keskkonnaamet.
Tuumaõnnetuse klassifitseerimise aluseks on rahvusvahelisel tuuma- ja kiirgussündmuste skaala INES, kus võetakse toimunust alati kõige suurema raskusastmega sündmus. Seega saadaksegi korrektne tulemus alles tagantjärele tarkusena.
Keskkonnaameti kiirgusosakonna nõunik Enn Realo ütles, et INES-i puhul lähtub skaala-astmik sellest, et iga järgnev tase vastab eelmisest kümme korda raskemate tagajärgedega sündmusele.
”Siin on mõningane sarnasus maavärinate tugevust iseloomustava Richteri magnituudide skaalaga. Suur erinevus seisneb aga selles, et kui maavärina tugevust skaalal saab kiiresti määrata numbrilise mõõtmise alusel, siis tuumaavarii raskustaseme määramine vajab paljusid aeganõudvaid mõõtmisi, hindamisi ja lahtimõtestamist,” ütles Realo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.