Fukushima reaktorituuma teraskorpuse väljatöötamises osalenud Jaapani tuumainsener Masashi Goto ütles, et rajatis ei olnud tehtud maavärinas või hiidlaines vastupidavaks ning selle ehitaja Toshiba oli sellest teadlik.
Goto kardab enda sõnul kõige enam seda, et plahvatused esimeses ja kolmandas reaktoris võisid kahjustada kaitsehoonet, mis takistab radioaktiivsel materjalil atmosfääri pääseda, vahendasid ERR Uudised välismeediat.
Kuna reaktoris kasutatakse seguoksiidkütust, mille sulamistemperatuur on tavalise kütuse omast madalam, siis levib plutoonium sulamise ja plahvatuse korral kaks korda suuremale territooriumile kui tavalise tuumakütuse plahvatuse korral, lausus Goto. Tema sõnul on järgmised 24 tundi otsustava tähtsusega.
Reutersi teatel on tuumajaama ümbritsev kaitsehoone senini terve ning kui kütusevardad peaksidki sulama, ei pääse radiatsioon välja.
Seotud lood
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.