Cista AS juhatuse esimehe Vahur Kääriku sõnul ei ole võimalik tagada ettevõtte ärisaladuse mitte lekkimist, kuid pakendimaailmas on elu nii kiire ning erilisi saladusi pole.
„Meil on küll sisekorra eeskirjades üks ühele määratud, mis on kommertssaladus. Aga ega sa inimeste suud lukku ei pane,“ kommenteeris Käärik ärisaladuse lekkimise ärahoidmise võimalusi.
Käärik lisas, et otseselt töötava personali puhul ei ole juhtunud seda, et ärisaladus lekiks. „Aga nende inimeste puhul küll, kes meie majast on ära läinud ja teatud andmebaasi kaasa viivad,“ lausus Käärik. Ettevõtja sõnul õnneks vähemalt pakendimaailmas on elu nii kiire, et erilisi saladusi ei ole. „Elu muutub kiiresti ja see, mis täna v-o oleks konkurendile huvitav, see homme enam ei paku isegi meile huvi,“ rääkis Käärik.
Eile kaubandus-tööstuskoja seminarile kogunenud ettevõtted tõdesid, et Eesti ettevõtetel on ennetustöö ärisaladuse lekkimise ärahoidmiseks sageli tegemata.
Ettevõtjate jaoks on valusad näiteks üha sagenevad juhtumid, kui ärisaladuse kuritarvitaja asutab konkureeriva ettevõtte, samas esineb ka pakkumisi lekkinud ärisaladus tagasi osta, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Seotud lood
Viisnurga juhatuse esimehe Andres Kivistiku sõnul ärisaladuse mitte lekkimise tagamine kerge ei ole, kuid börsiettevõtte oma informatsiooni avalikusele väga valimata ei avalda.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.