Toiduainetekontserni Maag Grupp üks omanikest Roland Lepp ütleb, et tema ei tea, et Maagis oleks konkurentsiamet praeguseks läbiotsimist korraldanud.
Lepp ütleb, et isegi kui mõni teine piimatööstus oleks Maagi poole pöördunud piimahinna tõstmise ettepanekuga, ta seda ei ütleks.
"Tegelikult, absoluutselt mitte. Ma veelkord rõhutan, et viimaste aastate jooksul on tööstuste osa võrreldes põllumehe ja kaubandusketi osaga pidevalt vähenenud. Me loomulikult tõstaks hea meelega hindu, aga praegu oleme kahe suure vahel: farmer, kes tõstab hinda, ja kett, kes hinda tõsta ei lase," kurdab Lepp.
Samas ei mõista ta enda sõnul, millist kokkulepet konkurentsiamet Terele ja Selverile ette heidab.
"Meie oleme kettidega ikkagi partnerid. Nemad võtavad 4-5 pakkumist ja selekteerivad sealt parima välja. Ma saaksin aru, kui räägitakse piimatööstuste omavahelistest kokkulepetest, aga neid ju ei ole," arutles Lepp.
Seotud lood
Lisaks Selverile otsib praegu konkurentsiamet läbi ka Tere piimatööstuse peakontorit.
Konkurentsiameti töötajad on meil majas ja iseenesest on see ju loogiline. Inimesed peavad oma tööd tegema, kui kahtlused on õhku visatud, ütles ASi Tere juhatuse esimehe asetäitja Ülo Kivine ettevõttes toimuvat läbiotsimist kommenteerides.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.