Saaremaal Nasva külas töölaevu valmistav AS Baltic Workboats püstitab oma kinnistule tuulegeneraatori, et kasutada tuuleenergiat oma vajaduste tarvis, ülejääk suunatakse jaotusvõrku.
Baltic Workboatsi nõukogu liige Nalmond Meri ütles Saarte Häälele, et ühtlasi kavatseb laevaehitaja võtta kasutusele muidki alternatiivseid energiaallikaid nagu päikesepaneelid ja mereveest oma toite saavad soojuspumbad.
Tuulegeneraatori püstitamiseks ostis laevaehitaja vendade Oleg ja Andres Sõnajala osalusega OÜ-lt Timothy tuuleenergia liitumisressursi Kaarma vallas, kus Sõnajalgadel olid pooleli või takerdunud planeeringumenetlused mitmel kinnistul.
Otsusest tulenevalt lõpetavad tuuleäriga seoses Kaarma vallavalitsusega nugade peale läinud vennad Sõnajalad kõik Kaarma vallas tuuleenergia tootmiseks algatatud detailplaneeringud ja loobuvad ka kohtuvaidlusest vallaga.
Kolmapäeval kehtestatud detailplaneeringu alusel saab Baltic Workboats õiguse püstitada oma Nasval asuva tootmishoone lähedusse Siemensi tuulegeneraator, mille maksimumvõimsus on 3 MW ja torni kõrgus kuni 65 m.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Baltic Workboatsi 2,3-megavatise võimsusega tuulegeneraator on Nasval juba rohkem kui kuu aega püsti olnud ja Nasvalt Sikassaarde ka maakaabel ammu paigaldatud, kuid Eesti Energia aeglase tööjõudluse tõttu ei saa tuulik veel elektrit toota, räägib Oleg Sõnajalg.
Bulgaaria piiripolitsei hakkab euroliidu välispiiril korda tagama Saaremaa laevatehases AS Baltic Workboats valminud laevadega, mille eest maksti 85 miljonit krooni.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.