Hiina rahvavabariigi valitsus käskis 2000 ettevõttel sulgeda oma tehased, mis keskkonda liiga palju reostavad.
Tehased peavad töö lõpetama juba septembri lõpuks, vahendas AFP. Need ettevõtted, mis tehaseid kinni ei pane, riskivad uutele projektidele kehtestatava laenu- ja ehituskeeluga. Neil lülitatakse välja ka elekter.
Ettevõtete nimekirjas, mis peavad tehaseid sulgema, on seejuures arvukalt riigiettevõtteid, kaasa arvatud terasetööstus Hebei Iron and Steel Group, aga ka maailma üks suuremaid alumiiniumitootjaid Sinalco.
Kiire tööstustoodangu kasvu tõttu on Hiina muutunud kõige saastatuma keskkonnaga riigiks. 2000ndate aastate keskpaigas hakkas valitsus keskkonna- ja energiasäästlikkuse tõstmiseks sanktsioone kehtestama.
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.