Tänavu veebruaris olid enam kui pooled tööstustoodangu tootjatest omadega paremal tasemel kui aasta eest. Kuigi Ericsson Eesti tõi oma tehase siia alles mullu augustis, on nende toomine käivitunud vuhinal.
"Osa Ericssoni toomisest on selles tänases statistikaameti uudises kindlasti ka kajastust leidnud. Alates kävitamisest oleme läinud tõusujoones," kommenteeris Ericsson Eesti juht Veiko Sepp.
Statistikaamet teatas täna, et töötleva tööstuse toodang suurenes eelmise aasta veebruariga võrreldes 4%. Kui 2009. aasta kokkuvõttes vähenes toodang varasema aastaga võrreldes kõikides tööstusharudes, siis 2010. aasta jaanuaris näitas tootmine mõnes harus juba elavnemise märke ja veebruaris oli enam kui pooltes tööstusharudes märkimisväärne kasv.
"Meil on kasv seotud sellega, et valmistama ette neljanda põlvkonna seadmete toomist – 4G. Kui see algab, siis on kindlasti meil ka järgnevatel kuudel kasvu oodata," lisas Sepp telefonis ning mainis, et kogu Ericssoni toodang läheb eksporti.
Peamised kasvu vedajad olid elektroonika- ja puidutööstused, kas nendest sektoritest võiksid saada majanduse uued käivitusmootorid? Sepp seda võimalust ei välista. "Kindlasti üritame oma panuse anda selles osas," märkis ta.
Seotud lood
Tööstusettevõtted tootsid 2010. aasta veebruaris 5 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet.
Statistikaameti hinnangul kasvas töötleva tööstuse ettevõtete tootmismaht tänavu veebruaris kahe aasta kiireimas tempos. Ka Hiiumaa tootja Ösel Plasticu juhi Margus Reegi hinnangul liiguvad nende tootmisnumbrid kenasti kasvujoones.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.