Erinevate riikide pankade huvi Läänemere põhja kavandatava gaasitoru rahastamiseks on sedavõrd suur, et ületab juba projekti esimese etapi vajadused, teatas projektis osaleva Saksa firma Wintershall juht Rainer Zele.
Nii on kavas kohe, kui esimese etapi kõnelused oodatavalt aasta esimesel poolel lõpevad, alustada kõnelusi projekti teise etapi rahastamiseks, vahendas uudisteportaal DW-World.de. Kokku on pangad valmis rahastama 70% projekti maksumusest.
Notrd Streami tegevdirektor Matthias Warnig ütles ajakirjale Euro, et projekti esimese etapi rahastamises osaleb 27 panka.
Kokku on projekti maksumuseks hinnatud 7,4 miljardit eurot. 70% sellest rahastavad pangad ning ülejäänud osa projektis osalevad firmad. Lisaks Gazpromile (51%) osalevad veel Saksa firmad Wintershall ja E.ON, mille osalus on mõlemal 20% ning Hollandi Gasunie (9%).
Zele on veendunud, et projektil õnnestub Soomelt saada täna veel puuduv lõplik heakskiit. Ehitustööd algaksid aprilli esimeses pooles. Gaasi hakkaks torujuhe transportima 2011. aasta lõpust.
Seotud lood
Venemaalt mööda Läänemere põhja Saksamaale peagi gaasijuhet rajama asuv Nord Srteam AG plaanib täna lõpule viia tehingu 27 pangaga kokku 3,9 miljardi euro suuruse finantseeringu saamiseks.
Saksamaa andis täna loa Nord Streami gaasijuhtme rajamiseks Saksamaa majandustsooni.
Nord Streami vastu sõdides on Eesti saanud selgeima kaotuse Sillamäe näol, mis oli 2007. aastal gaasitoru logistikakeskusena selge konkurent Kotka linnale. Nüüd saab Soome tehases tööd 190 inimest.
Täna sai Läänemere põhja plaanitav gaasitoru Lõuna-Soome keskkonnaametnikelt viimase puuduva ehitusloa.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.