• 31.12.09, 09:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kasahstanist sai tänavu maailma suurim uraanitootja

Ajal, mil paljud maailma riigid panustavad tuumaenergeetikale, on Kasahstan uraanitootmist suurendanud 63% ning tõusnud selle aastaga maailma suurimaks tootjaks, edestades nii Kanadat kui Austraaliat.
Lõppeval aastal tootis Kasahstan 13 900 tonni uraani, teatas Kasahstani riiklik aatomienergiafirma Kazatomprom. See kogus moodustab kolmandiku kogu maailmas 2009. a toodetud uraanist, vahendas agentuur Bloomberg.
Tuleval aastal tahab Kasahstan uraanitootmist suurendada veel 29% võrra 18 000 tonnile.
Uraanitootmisest on Kasahstanile saamas edukas ekspordiala - tarnelepingud on sõlmitud nii Venemaa, Jaapani, Hiina kui Indiaga. Maailma tuumaenergeetika assotsiatsiooni prognoosi järgi kasvab nõudlus uraani järgi maailmas lähiaastatel 50%.
Kasahstanis on 15% maailma uraanivarudest.
Tänane Financial Times kirjutab sel nädalal avalikkuse ette jõudnud infost, et Kasahstan oli Iraaniga kokku leppimas mahukat tehingut uraani müügiks, mis olnuks vastuolus ÜRO sanktsioonidega. Kasahstani välisministeerium lükkab väited tagasi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele