Pärast Ignalina aatomielektrijaama sulgemist kavatseb Leedu odavama Venemaa elektri asemel hambad ristis suuremalt jaolt enda toodetud elektrit kasutada, kirjutas Leedu Delfi.
Selle põhjuseks nimetas Leedu peaminister Andrius Kubilius riiklikku julgeolekut ja soovi mitte anda võimu täielikult venelaste kätte.
"Me püüdleme selge tasakaalu poole, mis põhineb rahvuslikul julgeolekul," rääkis Kubilius kodumaise tootmise ja impordi vahekorrast Leedu raadio saates Horisondid.
Kubiliuse sõnul on Venemaa toodetud elektrienergia Leedus Elektrenais toodetust odavam, kuid Venemaale on tarvis näidata, et Leedu suudab oma tarbeks ise elektrit toota.
"Meie argumendid on lihtsad - hind on odav seni, kuni nad mõistavad, et suudame ise toota. Kui me ei mõtle tulevikule, vaid hakkaks sõltuma ainult Venemaast, tõuseks hind nii palju, kui monopol tahaks," põhjendas Kubilius.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleval aastal katab Eesti Energia Leedu elektrinõudlusest minimaalselt 10 protsenti, teatas ettevõte. Lisaks sellele müüb Eesti Energia soodsate turutingimuste korral elektrienergiat Leetu päev ette turule.
Leedu peaministri Andrius Kubiliuse sõnul pole Leedu ainsa tuumareaktori sulgemine kõigest paari päeva pärast „mitte midagi katastroofilist“, mis majanduse kasvuväljavaated halvaks, vahendab agentuur Bloomberg.
Leedu majandus võib kasvada 2010. aastal 1% võrra, märkis SEB pank kvartaalses majandusülevaates.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.