Täna kirjutavad Eesti Energia juhatuse
esimees Sandor Liive, finantsdirektor Margus Kaasik ning Euroopa
Investeerimispanga (EIB) asepresident Eva Srejber alla 150 miljoni eurosele (2,3
miljardit krooni) laenulepingule.
Eesti Energia finantseerib laenukapitali abil kolmeaastast investeerimisprogrammi, mille eesmärk on moderniseerida ja arendada Eesti elektrivõrke.
Eesti Energia finantsjuhi Margus Kaasiku sõnul tegutseb Eesti Energia kapitalimahukas äris ning kõiki vajalikke investeeringuid ei saa finantseerida energiaettevõtte omavahenditest. „Eesti Energia teenis möödunud majandusaastal 1,4 miljardit krooni puhaskasumit ning tugevad finantstulemused lubavad meil sõlmida antud laenulepingut hädavajalike investeeringute finantseerimiseks. Iga täiendav kasumikroon võimaldab meil pangalaenude abiga Eesti energeetikasse investeerida neli krooni,“ selgitas Kaasik.
2008/2009. majandusaastal investeeris Eesti Energia 3,5 miljardit krooni. Suurima osa kogu investeerimismahust ehk 2,2 miljardit krooni suunati Eesti elektrivõrkudesse. Eesti Energia investeeringute kogumaht oli möödunud majandusaastal viimase kuue aasta suurim ning 32 protsendi võrra suurem kui 2007/2008. majandusaastal.
Euroopa Investeerimispank on varem toetanud Eesti energiatõhususe valdkonda, andes 2004. aastal Eesti Energiale rahalisi vahendeid ülekandevõrkude taastamiseks ja laiendamiseks. Eesti Energia ja Euroopa Investeerimispanga koostöö on oluline ka Eesti ja Baltimaade stabiilse energiavarustuse tagamise seisukohast.
Seotud lood
Euroopa Investeerimispanga (EIB) asepresident Eva Srejber tunnistab, et pank jälgib oma laenudega seonduvat hoolega, kuid et Eesti Energia ümber lõkkele löönud kired EIBd veel muretsema ei sunni.
Eesti energiasektor vajab lähema 15 aasta
jooksul sada miljardit krooni investeeringuid, ütles majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Parts täna riigikogus energeetika arengukava
tutvustades.
Kokku 4,6miljardi kroonine Eesti
Energia elektrivõrkude moderniseerimise projekti rahast läheb ettevõtte juhi
Sandor Liive sõnul 90% otse Eesti majandusse. Eesti Energia enda tütarfirma teeb
töid vaid 10% ulatuses.
Narva rajatava Eesti Energia, Narva
Elektrijaamade ja Narva Õlitehase uue energiakompleksi planeeritav
investeeringute maht on 18 miljardit krooni.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.