• 11.02.09, 18:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nitrofert peatab ajutiselt tootmise

Kohtla-Järve väetistetehas Nitrofert otsustas ajutiselt tootmise peatada, kuna töötab juba kolm kuud kahjumiga.
ASi Nitrofert peadirektor Aleksei Nikolajev põhjendas 500 töötajaga ettevõtte kahjumlikkust sellega, et tehase toodangu hind maailmaturul langeb, samal ajal kui selle omahind on tunduvalt kerkinud, kirjutas Põhjarannik.
Nikolajevi sõnul on elektrienergia ettevõttele kallinenud 26 protsenti. Aastas vajab tehas umbes 270 miljonit kilovatt-tundi elektrit, mis on ligikaudu 5 protsenti kogu Eestis müüdavast elektrist. Lõpptulemusena peab Nitrofert selle eest välja käima 3 miljonit krooni rohkem kui aasta tagasi.
Rohelise energia hind on kaks korda kasvanud, raudtee eest tuleb maksta 10 protsenti rohkem, aur on kallinenud peaaegu 30 protsenti, oma teenuste eest küsivad rohkem ka sidusettevõtted. Ühtekokku on tehase igakuised kulud eelmise aastaga võrreldes peaaegu 10 miljoni krooni jagu kasvanud.
Ettevõtte juht märkis, et tehas ei saa jätkuvalt kahjumiga töötada ning avaldas lootust, et ajapikku olukord paraneb ja tootmine jätkub. Tehase töötajaid sundpuhkusele ei saadeta. Osa neist jätkab tööd ja hoiab ettevõtet soojusrežiimil, tegeldakse ka remonditöödega, osa töötajaid aga läheb korralisele puhkusele.
Ukraina miljardärile Dmitro Firtašile kuuluv Nitrofert on viimastel aastatel olnud Ida-Viru üks edukamaid firmasid. Näiteks 2007. aastal teenis ettevõte ligemale miljardilise käibe juures üle 170 miljoni krooni kasumit.

Seotud lood

Uudised
  • 01.04.09, 20:59
Nitrofert tahab tehase taas käivitada
ASi Nitrofert mineraalväetiste tehases alustati ettevalmistustöid, et taastada ettevõttes tootmine ning taas saavad tööd sulgemise tõttu tööta jäänud 50 inimest.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele